OKNA ALUMINIOWE 

 

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi witrynami, bardzo wysokimi skrzydłami okien lub drzwi, czy przeszklonymi ścianami budynków będziemy proponowali Państwu zastosowanie konstrukcji aluminiowych. 

Profile aluminiowe charakteryzują się dużo większą sztywnością i wytrzymałością niż profile z których produkuje się okna PCV.

Konstrukcje z nich wykonane mogą mieć wymiary, które są zupełnie niedostępne dla konstrukcji wykonanych z innych materiałów.

Mogą też być anodowane lub lakierowane na dowolny kolor, w tym na kolory drewnopodobne i "dwukolory" ( inny kolor od strony zewnętrznej i wewnętrznej profilu) a dzięki specjalnej obróbce chemicznej mogą cechować się wysoką antykorozyjnością.

 

A co z termiką? 

 

Produkowane dziś konstrukcje aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej to zupełnie inna epoka w stosunku do "zimnych" okien

z drugiej połowy zeszłego wieku. Poliamidowe przekładki termiczne łączące zewnętrzną i wewnętrzną część profilu, wewnętrzne wkładki w komorach kształtowników czy wielostopniowe systemy doszczelniające a także okucia dostosowane do znacznych wymiarów oraz ciężaru konstrukcji, powodują, że dzisiejsza stolarka aluminiowa spełnia najwyższe wymagania termiki i szczelności. 

 

Konstrukcje aluminiowe pozwalają na montaż szyb o powierzchni nawet kilkunastu metrów kwadratowych i ważących kilkaset kilogramów, nie bez znaczenia jest więc jakość ich montażu i uszczelnia styku z budynkiem. Nasze wieloletnie doświadczenie           

w branży uprawnia nas do stwierdzenia, że poradzimy sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami w tego typu realizacjach. 

 

OKNA ALUMINIOWE